WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Etkinliklerimizi Kaçırmayın !

Online Video Kurgu-Montaj Eğitimi (Premiere)

1176 Kayıtlı Öğrenci

Eğitmen: Can YÜKSEL

Öğretim Görevlisi M. Can YÜKSEL, en basit ve yalın haliyle Kurgu ve Montajı sizler için anlattı. Çekilmiş videoların birbirinden çok farklı yöntemlerle görünümünü düzeltmek, düzenlemek, başkalaştırmak, compositing tekniği kullanarak manipülatif içerikler üretmek, yaratıcılığınızın tamamını kullanmak, videolara yazı animasyonu ve jenerik hazırlamak, hem video hayatınızı hem de video işleme tekniklerinizi tamamen değiştirecek. Bu eğitim, video işlemeyi hobi olarak gören fotoğrafçılardan, profesyonel olarak kurguya giriş yapmak isteyen fotoğrafçılara kadar herkese cevap verirken, aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı sağlayacak.

Online Video Kurgu-Montaj Eğitimi (Premiere)

%75 İNDİRİMİ KAÇIRMA !

İNDİRİMİN BİTMESİNE KALAN SÜRE:

00
00
00
00
KURSA KAYIT OL1000₺ 249₺

* Zaten kayıtlı mısınız? Giriş yapın

KURSA KAYIT OL 1000₺ 249₺

Online Video Kurgu-Montaj Eğitimi (Premiere) | ÖZET


Dijital videonun büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Kurgu - Montaj; geçmişten günümüze kurgu sistemleri teknolojik olarak gelişmiş olsa bile, tüm sistemlerin çalışma mantığı aynıdır. Kurgu mantığını anladıktan sonra, Non - Linear kurgu sistemi olan Premiere Pro ile, çektiğiniz içeriklere daha fazla anlam katmaya başlayacaksınız. Adobe Premiere video üreticileri için üretim aşamasında stabil bir iş akışı sağlaması ve bunun yanında kreatif çalışmalar için çok önemli bir araçtır.

Kurgunun temel mantığını anlamak biraz zor olabilir. Ancak endişeye gerek yok. Öğretim Görevlisi M. Can YÜKSEL, en basit ve yalın haliyle sizler için anlattı.

Online Video Kurgu - Montaj Eğitimi' nde, eğitmenimiz M. Can YÜKSEL' in amacı; katılımcılara gerekli bilgileri aktararak var olan başarılarını arttırmak olacak. M. Can YÜKSEL, yılların verdiği eğitmenlik tecrübesi ile sizlere Kurgu konusunu ve Dijital Video konusunu A' dan Z' ye öğretirken 'ezberleme' yerine 'anlamanızı' sağlayarak kurgu iş akışını ve mantığını bir daha unutmamanızı mümkün kılıyor.

Çekilmiş videoların birbirinden çok farklı yöntemlerle görünümünü düzeltmek, düzenlemek, başkalaştırmak, compositing tekniği kullanarak manipülatif içerikler üretmek, yaratıcılığınızın tamamını kullanmak, videolara yazı animasyonu ve jenerik hazırlamak, hem video hayatınızı hem de video işleme tekniklerinizi tamamen değiştirecek.

Eğitimimiz, video işlemeyi hobi olarak gören fotoğrafçılardan, profesyonel olarak kurguya giriş yapmak isteyen fotoğrafçılara kadar herkese cevap verirken, aynı zamanda bu işi hali hazırda yapan profesyonellerin mesleki olarak gelişimine de katkı sağlayacak.

Bu eğitim, sadece bugüne kadar yayımlanmış en kapsamlı Kurgu Eğitimi olmakla kalmayıp, katılımcılara çok çeşitli ipuçları da sunuyor. Video işleme yöntemlerine bakış açınızı değiştirecek ve başarınızı arttıracak Online Video Kurgu - Montaj Eğitimi' ni kaçırmayın … Üstelik 30 gün para iade garantisi bulunuyor.

Eğitim notları ve derslerde kullanılan M.Can YÜKSEL' e ait videolar indirilebilir formatta katılımcıları bekliyor. Böylece, siz de eğitimde gördüğünüz konuları, aynı videolar üzerinden işleyerek, pratik yapabileceksiniz.

Kurs sırasında veya bitiminden sonra, kurs içeriği ile ilgili aklınıza takılan soruları en geç 24 saat içerisinde cevaplayacak ve sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Konu aktarımı sırasında kafanızda oluşabilecek soruları M.Can YÜKSEL' in, yılların verdiği tecrübe ile sizin yerinize sorduğuna ve cevapladığına da şahit olacaksınız.

Çeşitli üniversitelerde ve özel kurslarda yıllardır kurgu ve compositing eğitimleri veren M.Can YÜKSEL' den bu kursu alıp, eğitimini tamamlayanlar; Türkiye' nin 1 Numaralı Fotoğrafçılık Kursu PhotoPlay' den 'Başarı ve Eğitim Sertifikası' almaya hak kazanacak.

Kurs sonunda yer alan Online Sınav Sistemi ile bilginizi ölçebileceksiniz. 85 ve üzeri puan alan kursiyerlerimiz, Video Kurgu - Montaj Eğitimi (Premiere) Sertifikası' nın haricinde, bir de 'Başarı Sertifikası' sahibi olacak.

Bu kurstan sonra video hayatınız tamamen değişecek.

Kurgunun ve dijital videonun büyülü dünyasına tekrar hoş geldiniz.

KURS HAKKINDA SSS


✔ Türkiye' nin En İyi Kurgu Eğitmenlerinden M. Can YÜKSEL ile Ders

✔ Şimdiye Kadar Kurgu Konusunda Hazırlanmış En Kapsamlı İçerik

✔ Sınırsız Kurs Tekrarı ile %100 Öğrenme Garantisi

✔ Ömür Boyu Erişim

✔ 30 Gün Para İade Garantisi

✔ %100 Memnuniyet Garantisi

✔ 16 FULL HD Video İçerik

✔ Özel Bonus İçerikler

✔ İndirilebilir Kaynaklar (Eğitim notları ve uygulama videoları)

✔ 44 sayfalık PhotoPlay Çekim Kartları (Hediye)

✔ Online Test

✔ Başarı ve Eğitim Sertifikası

✔ Eğitmenlerle Soru - Cevap

✔ Whatsapp Desteği

✔ Yıl Sonunda Fotoğraf Sergisine Katılım Hakkı

Çektiğimiz videoları işleme sırasında çoğu zaman 'kısıtlı' bir alanda iş yaptığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen kurgu mantığına hakim değilsiniz demektir. Harika şartlarda, kompozisyonu doğru ve teknik olarak hatasız çekilmiş videoların dahi Premiere ile bir işleme sürecinden geçmeleri şart.

Premiere ile işleme sırasında sıradanlığın ötesine geçebilmek için Premiere uygulamalarına hâkim olmak çok önemli. Bu uygulamalardan, bize yardımcı olacak en önemli bilgi, kurgu bilgisidir.

Kursun amacı, çekilmiş bir videoyu düzenlemek, işleme süresini kolaylaştırmak, hızlandırmak ve yaratıcı çalışmalar yapabilmek için fotoğrafçıların video içerik üretmesine yardımcı olabilmek.

Bu kursu tamamlayanlar için, video konusunda hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.

Bu kursu tamamladığınızda;

 • Kurgu mantığını anlayacak,
 • Dijital videonun üretilme mantığına hakim olacak,
 • Dijital videonun tarama sistemlerini öğrenecek ve buna göre videolar üretmek sağlanacak,
 • Üretilen bir videoda aksamalar yaratarak daha efektif ve artistik videolar üretebilecek,
 • Greenbox uygulaması ile objenizi fondan kopartıp farklı bir ambiyans yaratabilecek,
 • Renkleri tanıyabilecek ve bu sayede videonuzda renk düzeltmesi veya renk düzenlemesini daha doğru bir biçimde yapabilecek,
 • Birbirinden farklı kurgu tekniklerinin mantığını öğrenip daha yaratıcı kurgular çıkartabilecek,
 • Ses kurgusunu öğrenerek üretilen videolarda bir anlatım dili oluşturabilecek,
 • Maskeleme tekniği ile birbirinden farklı videoları birleştirerek compositing tekniğini uygulayabilecek,
 • Kısaca video işlemenin mekaniği olan kurgu tekniklerini öğrenerek ürettiğiniz videoları daha iyi bir şekilde sunabileceksiniz.
Tüm konular eğitmenimiz M. Can YÜKSEL' in videoları üzerinden görsel örnekler ile anlatılmaktadır.

 • Kurgu nedir?
 • Premiere' de proje oluşturmak
 • Sekans oluşturmak
 • Import seçenekleri
 • Kurgu teknikleri
 • Geçiş efektleri
 • Farklı video kanalları ile çalışmak
 • Keyframe mantığı
 • Efekt eklemek
 • Maskeleme
 • Ses kurgusu
 • Renk
 • Greenscreen uygulaması
 • Yazı eklemek
 • Export seçenekleri
Bu konuların tamamı M. Can YÜKSEL' in örnekler üzerinden aktardığı bilgiler ile sizleri bekliyor. Ayrıca eğitim notları ve derslerde kullanılan örnek videolar, indirilebilir formatta sizleri bekliyor.

 • Eğitim öncesinde kurgu konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmayan veya sınırlı bilgi sahibi katılımcılar konuya tamamen hâkim olacak,
 • Doğru bildiğiniz yanlışları öğrenecek,
 • Çekim sonrası video işleme süreniz kısalacak, geri dönüşler yapabilecek,
 • Yaratıcı video içerikleri üretebilecek,
 • Sıradanlıktan arındırılmış videolara sahip olacak,
 • Premiere aracılığı ile video işleme sırasında baştan sona izlemeniz gereken yol planı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Online Video Kurgu - Montaj Eğitimi (Premiere) süresi yaklaşık 4 saattir. Eğitim videoları 7 ile 32 dakika arasında, toplam 16 videodan oluşmaktadır. İster bilgisayarınızdan, isterseniz de mobil cihazınızdan bağlanarak eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Online Video Kurgu - Montaj Eğitim (Premiere) Seti' ni satın aldıktan sonra, videolara ömür boyu sınırsız erişiminiz olacak ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyerek, post - prodüksiyon alanındaki bilginizi artırabileceksiniz. İsterseniz eğitim videolarına ve online testlere tekrar tekrar katılabilirsiniz.

 • Fotoğraflarından video klip yapmak isteyenler,
 • Düğün klibi hazırlamak isteyenler,
 • Doğum klibi hazırlamak isteyenler,
 • Youtube yada sosyal medya için içerik üretmek isteyenler,
 • Kendi kısa filmini çekip, kurgusunu yapmak isteyenler,
 • Premiere programını öğrenmek
isteyenler katılabilirler.

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 • İnternet bağlantısı

Kursu bitiren herkes, ‘Video Kurgu-Montaj Kursu Sertifikası’ almaya hak kazanacak. Kursu bitirdiğinizde, sertifikanız profilinize anında ÜCRETSİZ olarak eklenecek ve sertifikanızı indirme linki de mail olarak size gönderilecektir.

Kurs sonunda aktif hale gelen ve 30 sorudan oluşan oluşan Online Test’ e katılarak da, hem bilginizi ölçebilir, hem de 85 ve üzeri puan alırsanız, ikinci bir sertifika olan Başarı Sertifikası’ ile ödüllendirilirsiniz ve bu sertifika da yine profilinize otomatik olarak yüklenir ve indirme linki size mail olarak gönderilir.

Sertifikanızı ister online olarak, isterseniz de 300gr mat kağıda baskı alarak kullanabilirsiniz.

Sertifikanızı doğrulamak için, sertifikanızın üzerinde bulunan eşsiz doğrulama kodunu kullanarak, aşağıdaki linkten doğrulayabilirsiniz.

www.fotografcilikkursu.com/sertifika

Sertifikanızı; baskı halinde bizim size kargolamamızı isterseniz, PhotoPlay tarafından özel olarak hazırlanmış, 300 gr kalın kağıda basılarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde adresinize kargolanacaktır. Bu durumda, baskı ve kargo masrafını aşağıdaki linkten ödemeniz gerekmektedir.

www.fotografcilikkursu.com/sertifika-baskisi

Unutmadan, hem video eğitimleri sınırsız izleme hakkınız bulunuyor, hem de sınavlara sınırsız katılma hakkınız bulunuyor. Yani anlamadığınız konuları tekrar tekrar izleyerek bilgi seviyenizi yükseltebilir ve sınavlara tekrar tekrar katılarak, puanınızı artırabilirsiniz.

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’ ndan alacağınız sertifikalar; uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Ancak iş yeri açmak için olan sertifika değildir. O belgenin ismi, ‘Kurs Bitirme Belgesi’ dir ve sadece Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından en az 1 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir.

Kendi işiniz için video içerikler üretebilileceğiniz gibi, post - prodüksiyon alanında stüdyolarda çalışabilir ya da freelancer olarak kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Son zamanların gözde meslekleri olan düğün ve doğum klipleri oluşturma gibi alanlarda video çekimleri yaparak, bu özel günlere yapacağınız güzel bir kurgu ile daha farklı bir anlam katabilirsiniz. Böylece hobinizi mesleğinize dönüştürür, çalışmaktan zevk aldığınız bir iş yapabilirsiniz. Ayrıca youtube için içerik üretmek isteyen herkes, daha yaratıcı ve etkili youtube içerikleri üretebilir. Post - prodüksiyon alanında iş ilanlarına başvururken, Online Video Kurgu - Montaj Eğitimi sonunda alacağınız sertifikayı da öz geçmişinize ekleyebilirsiniz. Türkiye' nin 1 numaralı fotoğrafçılık kursu olan PhotoPlay' de Türkiye' nin en iyi video kurgu - montaj eğitmenlerinden M. Can YÜKSEL' den bu eğitim ve sertifikaları aldığınız için diğer kişilere göre ön plana çıkmış olacaksınız.

Eğitim aldığınız esnada ya da daha sonrasında, kursla ilgili sorularınız olursa, 24 saat içerisinde eğitmenlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacak. Her konunun altında yer alan, 'Eğitmene Soru Sor' bölümünü kullanarak, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp Destek Hattı’mızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha önce PhotoPlay' den eğitim almış kursiyerlerimizin fotoğraflarını görmek için @fotografcilikkursu profilini ziyaret edin.

Satın almış olduğunuz eğitimleri, satın alma yaptığınız günden itibaren, 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Amacımız, Dünya' nın neresinde olursanız olun, sizlere iyi bir fotoğraf eğitimi deneyimi yaşatmak. Bu nedenle, sizlere faydalı olabilmek bizim için son derece önemli. Aldığınız kurstan memnun kalmadığınız takdirde, hiç bir kesinti yapmadan ücretinizin tamamını iade ediyoruz.  Ancak iade şartları ile ilgili uymanız gereken iki kural var, bunları aşağıda açık ve net bir şekilde belirtiyoruz:

1. İade işlemi için satın alım yaptıktan sonra 30 gün süreniz var. Yasal mevzuat gereği siz eğitimi satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde bu hizmete ait faturayı kesmemiz gerekiyor, fatura kestiğimizde vergi ödemesi ve ilgili eğitmenlerin ödemelerini yapmış oluyoruz. Bu nedenle iade işlemleri için 30 gün içinde [email protected] adresine mail atmalısınız.

2. Ücret iadesi yapabilmemiz için, eğitim içeriğinin %20' sinden fazlasını izlememiş olmanız gerekiyor. Kurs içeriğinde ne kadar gezindiğiniz, www.fotografcilikkursu.com tarafından anlık olarak kayıt ediliyor. Eğitim içeriğinin, %20' sinden fazlasını izlediğinizde, gerekli kullanımı sağlamış olursunuz ve bu durumda ne yazık ki ücret iadesi yapamayız. Eğitimi alıp, 30 gün boyunca, istediğiniz zaman eğitim içeriğinin içerisinde gezinebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında, %20' sinden az gezinmeniz ve beğenmemeniz durumunda, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

Size iyi bir deneyim sunmak için bu politikayı oluşturduk. Eğer iade işlemi ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, 0 850 840 43 33 numaralı Whatsapp Destek Hattı' mızdan ya da [email protected] üzerinden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

KURS İÇERİĞİ - EĞİTİM VİDEOLARI


*Ders Adı*Süresi
Kurgu-Montaj Eğitimi Tanıtım 00:02:00
Kurgu Nedir? 00:05:00
Proje Oluşturmak 00:07:00
Sekans Oluşturmak 00:08:00
İmport Seçenekleri 00:03:00
Kurgu Teknikleri 00:10:00
Geçiş Efektleri 00:08:00
Farklı Video Kanalları ile Çalışmak 00:27:00
Keyframe Mantığı 00:13:00
Efekt Eklemek 00:12:00
Maskeleme 00:14:00
Ses Kurgusu 00:25:00
Renk 00:21:00
Green Box Uygulaması 00:15:00
Yazı Eklemek 00:17:00
Export Seçenekleri 00:15:00
Kurgu-Montaj Eğitimi İndirilebilir İçerikler 00:00:00

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

1176 kayıtlı öğrenciden 10 öğrenci değerlendirmede bulundu. | Ortalama Değerlendirme Puanı: 4.7 / 5 5 Yıldız


Muhammet Akadar

Muhammet Akadar - 22:50'de 28/12/2023

Başarklı

5 Yıldız

Çok memlunum


Makbule YILMAZ

Makbule YILMAZ - 21:19'de 29/12/2023

MÜKEMMEL

5 Yıldız

TEŞEKKÜR EDERİM


ÖMER ÇALOĞLU

ÖMER ÇALOĞLU - 02:09'de 29/01/2024

Değerlendirme

5 Yıldız

Güzel bir çalışma olmuş


Caner İspir

Caner İspir - 19:34'de 11/02/2024

eğitim

5 Yıldız

iyi güzel bir eğitim oldu


Enes TEMEL

Enes TEMEL - 13:08'de 22/03/2024

Enes T.

5 Yıldız

En ince ayrıntısına kadar anlatılmış sıfırdan başlamak isteyenler için güzel bir temel atma kursu teşekkürler..


Daha Fazla Öğrenci Değerlendirmesi
Online Ödeme